Již v minulosti, kdy neexistovaly léky a léčba, lidé využívali zdroje, které se nacházely v přírodě. Ty používali v různých podobách pro podporu celkového zdraví a imunity.
Přírodních zdrojů s mimořádnými účinky lze nalézt, ať už v České republice nebo v zahraničních zemích, spoustu. My se teď zaměříme na čtyři vybrané zdroje, které se na našem území vyskytují, a které vám mohou nabídnout osvědčené účinky!
heřmánkové květy

Jak zlepšit imunitu a posílit celkovou kondici?

Pokud chcete před příchodem podzimu posílit nejen sobě, ale i dětem, imunitu, případně chcete doplnit na jaře energii po dlouhé zimě, příroda nabízí spoustu možností.
Rakytník
Oranžové plody rakytníku disponují úžasnými vlastnostmi. Rakytník se v posledních letech opět těší velké oblibě mezi lidmi. Je bohatý na vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín D, vitamín E, vitamín K.
Je perfektní při chřipce, infekčních onemocněních, při boji proti jarní únavě či žaludečních problémech.
Užívat lze v mnoha podobách, lze zakoupit rakytníkový olej, šťávu, sirup, marmelády, tinkturu, jako kapsle nebo třeba lízátka pro děti!
žena na louce
Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná je houba, kterou lze využít v kuchyni pro přípravu různých jídel. Mimo to má léčivé účinky, protože je zdrojem látek ze skupiny statinů. Jednoduše řečeno, tato houba je přírodním zdrojem antibiotických a antitrombotických látek. Zvyšuje odolnost proti infekcím, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a zvyšuje tvorbu červených krvinek!
Hlívu můžete konzumovat buď v rámci běžné stravy, oblíbený je například hlívový guláš, nebo můžete zakoupit hlívu v podobě kapslí.
Lichořeřišnice
Vysaďte si na zahradě lichořeřišnici! Můžete se těšit z jejích krásných květů, které můžete i jíst a podpořit tak své zdraví! Tato bylina je přírodní antibiotikum, může pomoci při léčbě nemocí dýchacích cest, ledvin a dokonce i při léčbě streptokoka nebo zlatého stafylokoka!
Koupit můžete lichořeřišnici v podobě tablet, tinktury nebo kapek.
Kopřiva
Vyražte na jaře ven a natrhejte si kopřivy! Sbírají se listy, které se mohou konzumovat „syrové“ nebo sušené. Ideálním způsobem přípravy je využít listy jako alternativu špenátu nebo z nich udělat čaj. Kopřivu je skvělé popíjet na jaře po zimě, protože čistí krev, organismus a zbavuje stresu.
kopřiva dvoudomá
A co dalšího můžete vyzkoušet? Podívejte se třeba i na účinky a vhodné využití medu, cibule, česneku, heřmánku nebo pupalky. Příroda nám vedle tradiční medicíny má opravdu co nabídnout!