Jak čas plyne opadávají listy ze stromů a pomalu padají za vašimi okny, zimu střídá jaro s létem a podzimem Oheň v krbu pomalu dohořívá. To jediné, co slyšíte je občasné zapraskání vyhořelého dřeva. Takové je stáří, čas vám plyne a utíká před očima rychleji než voda v řece. Občas teče kvůli hrázi pomaleji a jindy zase o něco rychleji, to vše je ale v pořádku, hlavně, že není příliš divoká a plná nebezpečných a ostrých kamenů. To je život. A jak stárneme neodchází jenom naši domácí mazlíčci, nejbližší, milovaní přátelé a rodina, ale s tím vším odchází i naše vůle a síla se do něčeho dávat a zažívat nové zážitky.
staré auto
Všude různě můžete slýchávat, že věk je jen číslo ve vašem občanském průkazu, že věk je jen formalita, na které vůbec nezáleží, a že jste tak staří na kolik se cítíte. Je to pravda. Ale musíte proto i vy sami něco udělat. Přestat se pořád zaměřovat na minulost, protože minulost je historie, z které si sice můžeme sice vzít ponaučení, ale pomocí ní, žádné nové zážitky nevytvoříme. A tak se soustřeďte o něco více na svoji maličkost, a vydejte se vstříc zážitkům. Nesmíte celý zbytek života prosedět v obývacím pokoji ve svém koženém křesle, nad fotkami s vašimi blízkými a nad tím, co jste zažili a kým jste byli. Zkuste to prožít znovu, být tou osobou na fotkách, alespoň ještě jednou v životě a nadýchejte se přítomnosti.
ruce na holi
Protože vaši blízcí by určitě nechtěli, abyste svůj všechen životní čas strávili vzpomínáním na ně, určitě by si přáli a chtěli, abyste na ně vzpomínal právě přitom co jste spolu zažívali a co pro vás byla největší událost, tak se odhodlejte a pokračujte v tom co jste kdysi byli, protože vysokým číslem váš život nekončí. Nýbrž se dostává do dalších otáček, které nelze už jen tak něčím zastavit. Protože před cílem žádný závodník nezpomaluje, buďte jako závodní kůň po celý svůj úžasný a dlouhý život, naplňte ho.