Není a pro někoho ani nikdy nebude. Mnoho lidí není schopno vyplnit ani daňové přiznání, jelikož takový formulář snad byl vytvořen, aby se lidi naučili řádně klít. Nejsou to jen písemnosti, zasahuje to do internetu, rozhovorů, a tak vůbec všeho. Peníze hýbou naším světem. Vytvořili jsme si systém tak, aby to bylo jednodušší a skončilo to naprosto nepřehledným labyrintem papírů a usměvavých tváří.

Úsměvy jsou důležité, jelikož odhání pochyby a člověk odkývá i to, na co vůbec kývnout nechtěl. A za vším stojí ony lákavé penízky. Uděláme mnoho, jen abychom je získali. Když je však získáme zjistíme, že nás stáli mnohem více, než co za ně jsme schopni koupit. Ale přesto utrácíme a snažíme se dohnat ztracený čas a zdraví s vědomím, že se nám to už nikdy nemůže podařit.

Taky vám připadá zřejmé a naprosto logické pracovat od nevidím do nevidím, abych měl spoustu peněz? Jenže kdy je utratíte, když pořád jenom pracujete.
Je to vážně tak zřejmé utrácet ve slevách za věci z kterých polovinu vyhodíte, protože prošli, nebo je jednoduše nepotřebujete? Proč si potom prostě neujasníte, co skutečně potřebujete a chcete.

Zcela racionálně a logicky si můžeme vzít na všechno půjčku a splácet a splácet. Když potřebujete peníze, proč si prostě nenašetříte? Zaplatit za půjčení si peněz je dnes tak normální, jako osobní bankrot.
Je to úplně logické, že když si vydělám peníze, tak mám právo si je taky pořádně užít a rozfofrovat je, tak proč bych šetřil? Když se Vám stane nějaká mimořádná událost a vy rychle budete potřebovat peníze, půjdete si je půjčit že…?

Je to zřejmé, že když si můžu půjčit, tak na to nebudu patlat vlastní peníze, co je na tom nepochopitelného? A až si takhle budu brát pátou malou a zanedbatelnou půjčku, ztratím úplně přehled o tom, kolik mě to vlastně stojí.

Je to zřejmé, že se z půjček stalo cosi naprosto normálního a přijatelného, tak proč bych nešel s davem? Nebudu se rozhlížet kolem sebe a počítat zadlužené známé a lidi, co se kvůli půjčkám dostali na dno. Protože něco takového se mně nikdy nestane.

Zřejmé, logické a naprosto pochopitelné věci nejsou totéž co normální a už vůbec ne totéž co dobré. Peníze si vyděláváte Vy, jsou Vaše a jen Vy si musíte dát pozor, abyste o ně nepřišli. To, co s nimi dělají ostatní by Vás nemělo popohnat k pádu do propasti.