Lidé se dělí do čtyř základních kategorií na sangviniky, choleriky, flegmatiky a melancholiky. Na každého z nich působí stěhování odlišným způsobem, ale v každém případě lze říci, že tento proces pouze vyhrotí způsob uvažování a životní styl každého jedince, ať už je cholerický – vznětlivý, anebo naopak spíše apatický. Stěhování je jeden z nejnáročnějších životních kroků, a čím více rostě počet stěhovaných předmětů a vzdálenost nového působiště, tím větší nápor na psychiku. Některé osoby mohou takto vyhrocené situace překvapit i náhlou cévní mozkovou či srdeční příhodou. Buďte tedy bdělí a dodržujte hlavní zásady správného stěhování Kladno:

kartonové krabice složené

Balte věci s velkým předstihem – balicí materiál lze dnes zajistit u stěhovací firmy, ta vám dokonce může kartonové krabice i pronajmout. Spoléhejte na osvědčenou bublinkovou fólii, se kterou zabalíte téměř vše. Na nábytek a velké předměty se hodí tenká pružná fólie a měli byste mít při ruce dostatek lepicí pásky, v ideálním případě s mechanickým odvíječem s rukojetí. To zásadní však spočívá v dostatku času, začněte balit věci nejlépe měsíc před stěhováním – každý den půl hodiny až hodinu času a takto v poklidu předejdete stresu.

vybalování věcí

Nezapomínejte na parkování – ještě před dvaceti, třiceti lety nebyl problém i ve velkých městech zaparkovat prakticky kdekoli, s výjimkou některých vyhrazených zón. S rostoucím počtem vozidel v silničním provozu, kdy např. jedna tříčlenná rodina vlastní čtyři vozy, vzrostly i nároky na parkovací prostory, a to se hlavně ve městech projevilo mnohdy až extrémním způsobem. Placené parkování již dnes není nic výjimečného a to samozřejmě značně komplikuje práci stěhovacím firmám. Jestliže je to i váš případ, kontaktujte městský odbor dopravy a vyžádejte si výjimku – parkovací místo pro stěhováky za příslušný poplatek. Lhůta vyřízení vašeho požadavku je 30 kalendářních dnů, pamatujte na to s předstihem.