Kávu vám nemusíme představovat. Doprovází nás zpravidla už od božího rána. Jsou milovníci kávy, kteří sotva vstanou, už zapínají kávovar či rychlovarku, jen aby si mohli už pochutnat na svém oblíbeném šálku plném voňavé kávičky.

káva kávovar

Proč kafíčko Káva jako dobrý pomocník Bmikalkulacka tak milujeme? Nejen pro jeho vůni, ale i pro jeho energetickou účinnost. Káva je výtečným tak zvaným n a k o p á v a č e m našeho metabolismu. Sic naše energie vylétne díky kofeinu jen na chvíli, ale někomu káva i v tomto případě velmi pomáhá. A to možná ani neví, je i výborným pomocníkem při hubnutí! Jak je to možné? Právě proto, že nás káva nabudí, dokážeme ze sebe vydat více a každý pohyb, který za pomocí kofeinu a nově nabyté energie v nás vyvolává, dotáhneme až na maximum.

káva energie

Tuky se pak spalují rychleji, než obvykle, právě proto, že naše výkonnost stoupá a spalovač energií pracuje na větší úrovni. Káva může být naším dobrým pomocníkem, ale nic se nesmí přehánět.

Přemíra kofeinu může být na škodu. Nejen, že vyvolává závislost a každá závislost, jak víme, je škodlivá pro naši duši a tělo, ale může způsobovat i stavy nespavosti.

Jestliže máte problémy s usínáním nebo nekvalitním spánkem, kdy sice usnete, ale během noci se několikráte probudíte a nemůžete z a b r a t, popřemýšlejte, zda za to nemůže nadměrné pití kávy. Váš spánkový deficit vás pak může značně omezovat – únava, jste bez nálady, chce se vám spát ve dne …

Jsou samozřejmě i výjimky, které si kafíčko dopřejí těsně před spaním, a přitom pak chrní, jako když je do vody hodí. Ale to jsou skutečně jen výjimky.

Další závislosti, kterou může káva způsobovat, respektive je průvodce závislosti, to když si kávičku dostatečně osladíme bílým rafinovaným cukrem. A když takových kafíček vypijeme denně několik vynásobeno týdny a měsíci, p r á z d n é kalorie díky cukru zapracují na našich tukových polštářcích!