Bydlení v novém je sen mnoha osob. Málokdo si však dokáže tento sen splnit, pokud jde zejména o financování. Stačí se totiž podívat na to, jakým způsobem se dá na peníz dosáhnout. Peníze si totiž můžete půjčit nebo můžete třeba vyhrát v loterii. Jak vidíte, první možnost je mnohem pravděpodobnější a také využívanější. Právě proto je skvělé, když máte zájem o úvěr a dokážete si jej skutečně pečlivě vybrat.

investice

Nebankovní společnosti mohou být chybou

Není žádným tajemstvím, že nebankovní společnosti zpravidla nenabízí kvalitní úvěry. Mohou za to samotné podmínky těchto úvěrů, které jsou nastaveny mnohdy velmi nevýhodně. Proto je skvělé, když si dokážete všechno spočítat zcela sami a udělat si tak obrázek o tom, co vám, kdo nabízí. Pokud byste to nedokázali, pak se můžete obrátit na nějakého z nezávislých poradců, kteří nedopustí, abyste si na svá bedra vzali nekvalitní úvěr. Ten by byl pro vás zajisté chybou, neboť byste s ním nebyli z dlouhodobého hlediska vůbec spokojeni. Jaké mohou být důvody pro nespokojenost s úvěrem?

  • Příliš přísné podmínky splácení
  • Vysoká měsíčná splátka nebo velmi krátká doba splatnosti
  • Nemožnost úvěr splatit v předstihu bez poplatků
  • Mnoho různých typů poplatků
  • Nevýhodný či nesmyslný měsíční úroková míra
  • Špatná komunikace s věřitelem

hypotéka

Důvodů je mnoho, a pokud již nějaký znáte, pak víte, o čem je řeč. Je však dobré nezaplést se s nebankovními společnostmi, neboť by byla škoda přijít o ty výhody, které vás mohou naopak přesvědčit. Zajímavou výhodou je například samotný úvěr, mnohdy označovaný jako nebankovní hypotéka. Ty jsou velmi dostupné a jejich získání je skutečně rychlé, což umožňuje stavět i méně movitým lidem. Záleží tedy na vás, zdali dáte přednost jednodušší cestě, která vás přivede k penězům nebo se rozhodnete jít žádat klasicky do banky, což je někdy běh na dlouhou trať.