Asi každý slyšel o darkwebu, tedy té části internetu, kde se nachází různé druhy zajímavých, ale zároveň velmi znepokojujících stránek. Takové weby ale můžete nalézt i bez toho, aniž byste se museli vydat do šedé zóny. Je však třeba vědět, kde hledat.
tvář s ikonami
1.      Hasmida Island – tyto stránky jsou hojně navštěvovány milovníky opuštěných strašidelných míst. Hasmida Island je skutečné místo, které se nachází v Japonsku. Za války bylo vybombardováno a následně kompletně evakuováno. Od té doby se na ostrov nikdo trvale nenastěhoval. Na tomto webu si můžete projít kompletně celý ostrov přímo z pohodlí svého domova. Nečekejte však, že se bude jednat o nudnou exkurzi. Jde o velice strašidelnou prohlídku po děsivě pustém místě, kde se zastavil čas. Ostrova je rozlehlý a má celou spoustu zajímavých zákoutí, takže chvíli bude trvat, než ho celý prozkoumáte.
počítačový kód
2.      Death map – ještě depresivnějším webem, než je ten předchozí je tento, který obsahuje interaktivní mapu smrti. Na té se vám každou vteřinu vyznačují pomocí červených teček místa, kde někdo v tu chvíli umřel. Součástí stránky je i sloupec, který oznamuje naopak narození lidí, ovšem ta se na mapě žádným způsobem neoznačují. Samozřejmě, že nejde o reálně statistiky, ale pouze o simulaci. I tak se jedná o poměrně znepokojující záležitost, jejíž dlouhodobé sledování ve vás může vyvolat velice nepříjemné pocity.
3.      Best gore – toto je web pouze pro otrlé. Obsahuje totiž fotografie a video záznamy mrtvých lidí. To by samo o sobě nebylo zas tak extrémní. Ovšem tito mrtví lidé zemřeli násilnou smrtí. Jejich těla jsou tedy často poměrně hodně zdeformována, což člověku na náladě příliš nepřidá. Navíc jsou na těchto stránkách nejen záznamy nehod, ale například i vražd nebo lynčů. Jde o kanadský web, jehož autor byl před nedávnem kvůli jeho provozování zatčen, ale stránky jedou pořád dál. Pokud máte silnou náturu, můžete se na ně mrknout, dokud je ještě čas. Je dost pravděpodobné, že web policie v brzké době zruší.