Lidé jsou již pěknou řádku let vystaveni rozhodování, zda chtějí svůj život prožít ve městě nebo na vesnici , pojďme si tedy ukázat, jaké výhody a nevýhody v sobě tito dva „rivalové“ pro život, skrývají.
staré domy

Vesnice

Ideální místo pro milovníky přírody. Pokud chcete, aby vaše děti vyrůstaly na čerstvém vzduchu a vy je nemuseli hlídat na každém kroku minimálně do jejich deseti let, je vesnice ideální volbou. Výhodou vesnice jsou i relativně levné stavební místa pro postavení vašeho vysněného domu, samozřejmě záleží na lokalitě, ale vždy je zde stavební místo levnější než ve velkém městě. Mnoho lidí si myslí, že na vesnici je velký problém s kulturou a kulturním vyžitím. Což už na většině míst není pravda, lidé se chtějí bavit všude, takže i na vesnici se pořádají nejrůznější sportovní a kulturní události, které si místní sami zařídí. Naopak jsou tyto akce mnohdy velmi příjemné, protože tady vládne velmi pohodová rodinná atmosféra. Poslední roky se na vesnicích zlepšil i přístup ke vzdělávání dětí, takže i zde mnohdy narazíte na velmi kvalitní vzdělávací instituci. Ani nejrůznější kroužky pro děti už zde nejsou žádnou výjimkou a jako bonus je to, že tyto kroužky jsou mnohdy úplně zdarma nebo za minimální poplatek.
muž na okně

Město

Bezesporu největším lákadlem velkých měst jsou pracovní a vzdělávací možnosti a také kulturní vyžití. Ceny nemovitostí bych nechala stranou. To, proč lidé zvolí možnost bydlení ve městě je samozřejmě lepší příležitost najít si zaměstnání adekvátní jejich schopnostem a dovednostem a nemuset hledat mnohdy podřadnou práci. Navíc, je zde mnohem lepší možnost vzdělání pro děti. Můžete volit mezi nejrůznějšími alternativními školami, které přesně vyhovují potřebám vašeho dítěte a samozřejmě je zde obrovský výběr nejrůznějších kroužků a mimoškolních aktivit pro děti. Nutno ovšem dodat, že při placení těchto kroužků mnohdy sáhnete velmi hluboko do kapsy.