Novorozeňata a kojenci jsou primárně závislí na péči matky, a to nejen ohledně příjmu potravy, ale především na dotecích, něze a tělesné blízkosti. Miminka si postupně přivykají na tento svět jako samostatné bytosti, ale blízkost matky je pro ně velmi důležitá. Být někomu nablízku, je pak vlastnost, kterou si neseme s sebou do dospělosti, a je jedním z důvodů, proč udržujeme partnerské vztahy.

dívka v klobouku

Součástí tohoto procesu je pochopitelně i objímání a hlazení a různé techniky masáží či automasáží, které provádíme doma s partnerem, nebo se necháváme hýčkat profesionálními maséry. Masáž si tedy zakládá nejen na tlaku rukou, které působí na svalové partie či pokožku a podkožní vrstvy, ale především na energii, přenášené dlaní na požadované místo.

dívka na posteli

Když se zaměříme na primární vliv, tím je uvolnění svalových blokád, zlepšení krevního oběhu a posílení lymfatického systému a dalších tělesných (hmotných) záležitostí. Neměli bychom ovšem zapomínat na naši psychiku, duchovní stránku, která v současné době dostává zabrat ze všeho nejvíc. Psychických poruch neustále přibývá, roste počet sebevražd, depresí, úzkostí, agrese, nezájmu o naše okolí a negativních mezilidských vztahů. Masáže mohou významně přispět k odstranění těchto poruch a to samé se týká i masáží erotických.

Erotická masáž pochopitelně dovede klienta k orgasmu, a někdy i vícenásobnému, ale dokáže nejen to. Uvolňuje napětí a navozuje pocit dokonalé relaxace, umožňuje se soustředit na přítomný okamžik a střepat se problémů a negativních prožitků, nahromaděných v průběhu poslední doby, nebo z doby dávno minulé.

Erotická masáž se netýká pouze genitálií, ale zaměřuje se i na jiné erotogenní zóny a oblasti těla. Můžete si objednat tanec na klíně, masáž tělo na tělo (body-to-body), masáž prostaty, footjob, pokládání lávových kamenů, případně partnerskou masáž pro páry či masáž určenou pro ženy.