Máte rádi kulturu nebo ne? Nebo taky máte rádi kulturu takovou, že jí moc vyhledáváte? Já jsem taková, že velmi mám ráda kulturu. Tedy jsem velmi kulturní člověk a mám moc ráda divadla a taky kina. V kině jsem asi každý týden a můžu taky říct, že můj syn je asi po mně. Můj syn má taky velmi rád kulturu. Pamatuji si, jak můj syn moc rád chodil už od malička do kina nebo do divadla. Chtěla jsem, aby můj syn věděl, že existuje taky něco jiného než hřiště anebo počítač. Můj syn byl poprvé asi v pěti letech v divadle.

Mám ráda taky přírodu.

Bála jsem se, že tam bude dělat blbosti a že ho to nebude bavit. Naštěstí jsem se ale bála zbytečně. Můj syn měl velmi rád divadlo. A tak jsem si řekla, že ho možná předplatím. Jako abonent jsem měla velké výhody. A můj sen byl velmi rád, když jsme šli do divadla i na nějaké pohádky. A s kulturou jsme prostě oba dva žili. A bylo docela škoda, že můj přítel neměl vůbec rád divadlo ani kino a vůbec kulturu. Můj přítel si radši zašel do hospody. A on říká, že i hospody kultura. Já si to nemyslím. A tak jsem si řekla, že to jednoho dne zkusím, aby můj přítel se šel podívat do divadle. Bohužel se mi to ale nepodařilo.

Kulturu mám moc ráda.

V divadle vydržel asi půl hodiny. A přitom představení mělo trvat hodinu a půl, a tak bohužel se stalo toho, že jsme se s přítelem rozešli. Měli jsme tak opravdu odlišné názory na život, že se to nedalo snést. Teď sice jsme kamarádi, ale nedohodli jsme se. Já vám kulturu velmi ráda. A chci, aby to měl i rád můj syn. A tak jsem si řekla, že nebudu přítele do toho nutit. Nechci, aby dělal něco, co chci já a co se mu nelíbí. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Já a syn chodíme pravidelně do kina a do divadla a oba si to užíváme. Naštěstí taky mám nového přítele, který má kulturu, a tak všichni tři rádi chodíme někam do přírody a taky za kulturou. A jak jste na tom vy? Máte taky rádi kulturu nebo ne? Myslím, že je to každého věc, ale ovšem je opravdu prima, když alespoň vyznáváte nějakou kulturu.