Ať už kupujete čisticí prostředky ve velkém nebo v malém množství, je potřeba se zaměřit nejen na cenu, ale také kvalitu. Ve velké nabídce těchto výrobků je možné narazit velmi snadno na laciný a nekvalitní výrobek, který se tváří velmi perspektivně. Bohužel padělky už se netýkají pouze luxusních kabelek, bot nebo oblečení, ale také čisticích prostředků pro domácnost. Podle zjištěných informací patří prací prostředky mezi nejčastější padělky. Hlavně ty za vyšší ceny a velmi známých značek. Tedy místo kvalitního pracího prostředku, který je vyráběn dle norem, si můžete přinést domu výrobek sestaven z levných barviv a sody. Tedy nejen, že Vám tento výrobek neprokáže žádnou službu, ale ještě může uškodit Vašemu zdraví.

kosmetické výrobky.jpg

Záruka kvality nakupovaných výrobků

 
Výrobky by neměli být škodlivé pro Vás ani Vaše děti. Jak, ale jak získat záruku, že koupené zboží je opravdu kvalitní a vyrobeno dle norem? Všude kolem se jen slyšíme, že výrobci dávají přednost při výrobě ceně před kvalitou z důvodu snadného zisku. Pokud si tedy chcete zaručit opravdu to, že nakoupíte kvalitně, je potřeba nakoupit u ověřených prodejců. Tito prodejci Vám jsou schopni poskytnout dostatečné informace o výrobku, který si u nich chcete zakoupit.
falešný padělek.jpg 

Jak nahlásit padělaný výrobek?

 
Pokud se Vám podaří odhalit padělek je možnost tohoto prodejce nahlásit a zarazit mu tento protiprávní prodej. Tuto stížnost stačí podat na České obchodní inspekci. Stačí se vydat na nejbližší inspektorát ve Vašem bydlišti. Další možností je podání pomocí e-podatelny. Zde je potřeba vybrat inspektorát, ke kterému chcete stížnost směřovat a to nejlépe dle sídla společnosti na kterou tuto stížnost podáváte. Jako třetí možnost je toto podání udělat pomocí doporučeného psaní a zaslání přes poštu. Vaše podání bude vyřízeno do 30 dnů.