Citron, ocet, jedlá soda s těmito třemi surovinami uklidíte celý byt. Nevysuší vám ruce, a navíc nebudete se dusit chemickými výpary z běžně dostupných čističů. Tímto způsobem čistily už naše babičky je to levné a hlavně univerzální. Jedlou sodou, do které nakapete trochu citronu vyčistíte špinavá kamna, usazenou mastnou nečistotu v kuchyni, využijete jako písek na nádobí, umyjete dlaždičky nebo připáleniny na dvířkách od trouby.
jedlá soda v misce
Ocet nalít spolu s vodou do rychlovarné konvice povařit a rázem je vodní kámen pryč. Ocet poslouží také jako čistič skla a odstraní pachy z lednice, když octovou vodou umyjete její vnitřek.
Nakrájené citrony v misce s vodou vložte do mikrovlnné trouby a nechte alespoň 2 minuty ohřívat. Pára, která po této době vznikne ulehčí úklid a vám už jen stačí utřít vnitřek hadříkem.
Když začnete uklízet ekologicky je to něco jiného, prostředek k čištění si ve své podstatě připravujete až když je třeba i když v některých případech můžete i do zásoby. Je to pár vteřin navíc ale brzy se z toho stane rutina. Pokud máte malé děti oceníte nulový zápach, když nepočítám vůni octa nebo citronu a nemusíte mít neustále strach, aby se chemický čistič nedostal dítku do rukou. I bez chemie to jde celkem snadno a nemusíte se bát, že nad tím strávíte mnoho času.
řez citronu
Větší balení se vyplatí
Aby ekologické čištění bylo skutečně výhodné využijte možnosti nakoupit suroviny ve větším množství, což je případ zejména jedlé sody, které se dá pořídit v podobě malého pytlíčku v každém supermarketu, ale mnohonásobně levnější je koupit si kilové balení, které už začíná být dostupné v drogeriích. Pokud ji přesto neseženete v drogerii nebo obchodě zaměřeném na zdravý životní styl na internetu ji bez problémů obstaráte.
Možná se snažíte stravovat zdravě nebo cvičit což takhle se naučit se chovat ekologicky a využívat běžně dostupné suroviny při úklidu domácnosti?