Poohlížíte se už dlouho po změně ve svém životě, po prostředí, které vám přinese nové příležitosti a zažene nudu a fádnost každodenního života? Pokud ano, už jste nejspíše narazili na možnost přestěhování se do nového města či kraje. Jak ale vybrat to správné místo, a kolik obětovat této změně?
město šanghaj
Prvním faktorem, na který je třeba se zaměřit je to, jak moc stěhování ovlivní každodenní životy vás a vaší rodiny. Pokud žijete sami, je jen na vás se rozhodnout, zda jste ochotni se sžít s novým prostředím. Pokud máte ale děti, musíte se poohlížet po místě, které nabízí školy nebo školky, které by mohly navštěvovat, a nezapomeňte brát v potaz jejich pocity z tak velké změny – stres z nového prostředí může děti negativně ovlivnit, a to se potom může projevit i na jejich výkonech ve škole a chování.
Je také důležité zjistit cenu základních položek, které platíte každý měsíc, ve vámi vybraném kraji. Ať už jde o jídlo nebo energie, náklady na žití jsou zpravidla vyšší ve větších městech než na venkově, a proto zvažte, jestli vám změna ve výdajích neudělá nečekanou čáru přes rozpočet.
Nezapomínejte také na svou práci – zjistěte si, zda je váš současný zaměstnavatel ochotný vám nabídnou spolupráci z domova, pokud si chcete udržet svou stávající práci. Pokud hledáte novou práci, zjistěte si na internetu, jaká je nabídka zaměstnání ve vašem oboru a jak velká je konkurence. Platy, podobně jako náklady, jsou obvykle vyšší ve větších městech, stejně jako i hojnost nabídek práce.
chalupa na samotě
Ať už se rozhodnete pro město či venkov, ujistěte se, že váš nový dům není jen domem, ale skutečným domovem. Pokud budete spokojeni se svým domovem, zařizování všech ostatních změn a sžívání se snovým prostředím vám půjde o mnoho lehčeji.