Každý z Vás ví moc dobře, co je to stavební spoření. Možná tomu nebudete věřit, ale historie stavebního spoření sahá poměrně hodně do historie. Má počátek v sedmdesátých letech osmnáctého století v Anglii. Za skutečný zrod stavebních finančních společností v tom dnešním slova smyslu vděčíme Německu. Úplně první stavební spořitelnou byla Wüstenrot, která vznikla krátce po první světové válce v roce 1921. V Českých zemích vzniká první stavební spořitelny v roce 1927 a v podstatě kopírují německý model, ale k výraznému rozšíření jako v Německu nedošlo a po roce 1948 zcela zanikají.

 truhlička s penězi

Skvělé zhodnocení peněz

Ke znovuobnovení dochází po roce 1989. Jedná se o velmi oblíbený finanční produkt, který v podstatě nemá na našem finančním trhu obnovy. Stavební spoření je totiž nejlépe zhodnocený vklad. A to díky státní podpoře, která rozhodně není zanedbatelná.

Stavební spoření je ideální sjednat v podstatě kdykoli. Pokud jste mladí lidé na začátku profesní cesty, kteří plánují výhledově v řádu několika let vyřešit své první bydlení, pokud jste už zralejšího věku a chystáte se za pár let na významnou rekonstrukci stávajícího bydlení. Je to ideální způsob, jak myslet na Vaše děti. Je jen málo věcí, kterými jim prospějete tolik, jako sjednáním stavebního spoření. Uznejte, že je to krásný dárek třeba k plnoletosti. Určitě je lepší dětem dopřát o něco méně radostí, ale o trochu více jim šetřit, abyste jim měli ve vstupu do jejich dospělosti co dát. Dříve se tomu říkalo věno.
kufr a dolary

Na trhu najdeme celou řadu stavebních spořitelen. Většina nabízí zhruba stejné služby. Na internetu najdete také kalkulačky stavebních spořitelen, takže ještě před uzavřením smlouvy si můžete velmi důsledně vše propočítat, abyste věděli, do čeho vlastně jdete.

Každopádně je třeba si uvědomit, že je to skutečně velmi výhodné.