Spousta počítačových nebo konzolových her by se dala hrát klidně celý život – takoví lidé určitě jsou. Trávit hodiny a hodiny u počítače je však s postupujícím věkem čím dál více nemožné. Někdy můžete být klidně celý den na počítači, jindy přijde čas, že si nestihnete zahrát nic ani na pár minut. Ovšem co je dozajista zajímavý úkaz, tak je to, že někteří lidé, i přes to, že nemají čas, chtějí hrát. A chtějí hrát kvalitní tituly, které je budou bavit a trochu v nich proberou i nějakou emoci, nejen bezbřehý Battlefield nebo Call of Duty nebo nedej bože nějaké hry na mobilu, které jsou udělány tak, aby byly co nejvíce závislost-budící.
minecraft počítačová hra
a) Ori
Dva tituly Ori the Will of the whisps a jeho pokračování jsou naprosto magicky a krásně zpracovanými hrami, které vás zavedou do trochu potemnělého světa, kde celou dobu svítí jenom malé světélko naděje. Pokud chcete nádherné vizuální dílo a zároveň i nějaký hlubší příběh než ten, který se skrývá na konci hlavně, tak je pro vás Ori tím pravým titulem. Jednoduchá skákačka, kterou můžete ale kdykoliv ukončit a má i poutavý děj, takže když se náhodou najdete ve chvíli, kdy máte pár minut času, tak si určitě dejte i nějakou tu hru. Je rozdělena na několik levelů, které musíte projít s co nejlepším skóre a za celou dobu musíte řešit i rozmanité hádanky a hlavolamy.

b) ANNO
Budovatelská série her ANNO vás vezme ve svých několika titulech hned do několika etap lidské společnosti. Od středověku až po utopickou budoucnost, to všechno můžete objevit spolu s tímto. Nemusíte hrát dlouhé hodiny, stačí pár minut počkat, tady postavit nějaké město, tady vesničku a máte to. Není třeba nic řešit dalšího řešit. Jakmile se rozhodnete, že už nebudete hrát, jednoduše uložíte a máte to přesně tam, kde jste přestali.
asiatka s mobilem
Jsou to jenom dva tituly, které si můžete jednoduše zapnout a vypnout, aniž byste přerušili svůj denní režim, ale i tak představují dva naprosto odlišné žánry, které mohou být i trochu fajn.