Také máte pocit, že se nám pomalu, ale jistě, vkrádá dřevotříska do našeho života, aby zaujala místo na slunci hned vedle poctivého dřeva? Je nám předkládána celá řada výrobků, počínaje stoly, komodami a skříněmi až po lůžka a dvojlůžka, a pochopitelně s patřičnou reklamou. Finální vzhled těchto výrobků nepůsobí lacině, stejně jako jejich cena, ovšem problém je právě v tom jádru.

káva a zákusek v posteli

Formaldehyd – součástí syntetických pryskyřic na tmelení a lepení dřevité hmoty bývá formaldehyd. Nemusí být sice úplně v každém pojivu, ale výrobce nemá za povinnost jej uvádět ve složení, a tak si nemůžete být jisti, zda zrovna právě ta vaše skříň nebude tuto toxickou látku postupně uvolňovat do ovzduší.

Montáž a demontáž – dnes se téměř veškerý nábytek vyrábí jako stavebnice, a pokud ji z dřevotřísky sestavíte vícekrát, než jednou, např. při stěhování, zjistíte, že se spoje uvolňují, rozviklávají, a že je obtížné je jakkoli zpevnit. Dřevotříska není zkrátka masivní dřevo, nemá takovou pevnost, toho byste docílili pouze kompozitními materiály, např. s uhlíkovými vlákny, ale tím by cena nábytku několikanásobně vzrostla, a stal by se takřka neprodejným.

medvídek v posteli

Vzhled – dýha, ať je jakákoli, je to stále jen dýha a ta nemůže konkurovat dřevěným letokruhům. Každý rozpozná rozdíl nejen při pohledu, ale i při blízkém kontaktu. Dřevotřískové desky také nemají zaoblené hrany a rohy – jednak to vypadá stroze, a pak to není příliš bezpečné, zvláště do dětských pokojů a prostředí, kde žijí senioři.

Materiál patrových postelí 90 x 200 Dřevěný nábytek borovice masiv je nadčasový a snadno jej sladíte ostatními prvky v interiéru. Máte-li zájem koncipovat takto vybavení vašeho bytu, vyplatí se dřevo ladit s bílou malbou stěn a stropu a doplnit jej živými pokojovými květinami. Místnost tím získá jiný ráz – bude útulná i tehdy, bude-li zařízená skromně a účelně. Bílá navíc s barvou dřeva výborně kontrastuje, stejně tak pastelová barva podlahové krytiny. K nábytku z masivu se však příliš nehodí dřevěná podlaha, nebo lamino s dřevěným dekorem.