Kdo by neměl rád dorty? Čokoládové, vanilkové, ovocné, šlehačkové…na výběr máme mnoho druhů a jeden je pro nás lákavější než druhý. Bez ohledu na to, jakou chuť preferujete, určitě se shodneme na tom, že dorty jsou pro nás symbolem oslav, jako jsou narozeniny, svatba a podobně. Tato pochoutka se vyrábí z mouky, vajec, oleje, mléka, másla a samozřejmě cukru. Korpus se poté plní různými krémy, ovocem, zavařeninami a nesmíme zapomenout na dobrou polevu a bohaté zdobení.

dort

Jestli jste milovníky dortů, určitě se zabavíte na těmito zajímavými fakty o oblíbeném dezertu. Věděli jste, že se dokonce slaví Národní den dortů? Je tomu tak! Tento svátek připadá na 26. listopadu, takže si nezapomeňte v tomto čase vychutnat nějaký skvělý dort. Znáte dort Red velvet? Tento dort vyniká skvělou chutí a těstem červené barvy. Možná ho znáte, ale určitě nevíte, že tento dort byl předmětem jedné pomsty. Když naservírovali v jedné restauraci ženě kousek tohoto dortu, velmi jí zachutnal. Požádala tedy o recept, který dostala, ale restaurace požadovala 100 dolarů. Žena zaplatila ale velmi ji požadovaná částka naštvala.

dort

Aby se pomstila, začala recept šířit všude možně a zdarma. Ve starověku, v oblasti Ameriky, nesloužil dezert ani tak k jídlu, jako spíš jako součást jednoho rituálu. Lidé věřili, že když si dají pod polštář ovocný dort a budou na něm spát, získají tak přitažlivého partnera. Rok, kdy byl poprvé zmíněn narozeninový dort, je z roku 1785. Tento dort se původně dával doslova jako vážený dar pro člověka, který slavil narozeniny. Jeden z nejtěžších dortů byl upečen k výročí sto let Las Vegas. Dort vážil přes 6 tun, což je váha dospělého slona. Pokud máte chuť na skvělý dort, není nic jednoduššího, než si nějaký upéct nebo zakoupit. Jestli máte chuť na dort připravený s láskou a z těch nejlepších ingrediencí, podívejte se na nabídku dortů Hradec Králové.