Každý z nás, se před velkým rozhodnutím velmi pečlivě rozhoduje, zda daný krok udělá, či nikoliv. Stejně tomu tak je, pokud se rozhodujete, jaký plot vybudujete kolem vašeho rodinného domu či chaty. Díky tomu, že je plot finančně náročnější se musí člověk dvakrát rozhodovat, než se do něčeho pustí. V případě, že byste vybudovali plot, který by vám nevyhovoval, by byla velká škoda ho zničit, nebo měnit. Zde je krátké shrnutí, proč dát přednost betonovému plotu před pletivovým.

betonové ploty

  • Pletivové ploty – jejím pořízením určitě ničemu neuškodíte a jedná se o zlatou střední cestu. Vlastnostmi převyšují ploty dřevěné a během let nepotřebují žádnou péči. Výhodou je rychlá instalace plotu, a to včetně vchodové branky. Vybrat si můžete výšku plotu a také zda chcete plot opatřit ostnatým drátem. Mezi nevýhody patří, že plot neposkytuje soukromí. Jde přes něho vidět a nemá žádnou protihlukovou ani povětrnostní bariéru. Lze ho však instalovat i ve svažitém terénu.
  • Plot betonový – Jedná se o nejmodernější ploty s perfektním designem. Jejich vzhledová stránka je perfektní stejně jako jeho vlastnosti. Těch je hned několik. Povětrnostní a protihluková bariéra, dlouhá životnost a také stavba z jich hotových stavebních celků. Stavba je proto rychlá a v případě rozbití lze kus jednoduše nahradit. Jedná se o betonové desky, které jste dané na sobě a uchycené ve sloupku. Není potřeba stavebního povolení a stavět se může i ve zhoršeném terénu. Do plotu lze na vyžádání zakomponovat materiál, jako je železo, plast a dřevo. Jedinou nevýhodou těchto plotů, je oproti pletivovému plotu částka za pořízení. Ta je sice vyšší, ale zato musíte počítat s tím, že na plot nebudete muset během let sáhnout. Takovéto ploty dělá firma betonové ploty Ostrava.

betonové ploty

Vždy, když budete vybírat plot, tak se rozhodujte podle toho, co chcete, aby měl za vlastnosti. Napište si klady a protiklady a podle toho si plot vyberte.