Chyby v oblékání, které si každá z nás hned neuvědomí jsou častým módním prohřeškem.
Silná stehna – žádné slimky!
Pokud vás příroda obdařila silnějšími stehny, vyhýbejte se kalhotům tzv. mrkváčového typu. Jestliže se oblečete do takovýchto kalhot, vaše stehna v nich vyniknou ještě více. Dolní zúžení „slouchy“ kalhot bude v ostrém protikladu proti nařasenému vršku kalhot. Noste kalhoty rovného střihu, nebo pokud jste vyznavači stylu 70. let, můžete si obléct i zvonové kalhoty.  Úzkých kalhot typu slimek s elastanem se musíte vzdát úplně, vše těsně obtáhlé kolem spodní poloviny těla vám jen uškodí.
žena v krátkých letních šatech
Malý vzrůst – chce to podpatky!
Jste-li malého vzrůstu, nenoste dlouhé sukně ke kotníkům, kabáty. Všechny tyto oděvy vás ještě více zmenšují. Vyberte si raději sukně končící těsně u kolen nebo ještě výš, takto se vám prodlouží nohy. Kabáty rovněž nekombinujte dlouhé a k tomu boty bez podpatku. Celkový dojem bude jednolitý a budete jakoby „přilepená k podlaze“. Pokud se rozhodnete pro delší kabát, ale určitě ne ke kotníkům, zvolte boty na podpatku. Balerínky se pro malou postavu nehodí vůbec, nepřidají vám vůbec žádné centimetry.
Dlouhé svetry končící těsně pod hýžděmi, dlouhá saka nebo kardigany, jejichž délka končí v půlce stehen si také menší ženy nemůžou dovolit. Narušuje to celkové disproporce postavy a nevypadá to hezky.
žena v kostýmku
Silné paže – lehce zakryjete
Máte silné paže? Vyhněte se určitě tílkům a tričkům bez rukávů, americkým průramkům šatů, protože tyto střihy vám silné paže jen zdůrazní.  U triček a halenek s krátkým rukávem vždy volte krátký rukáv, určitě ale ne extra krátký, ten by disproporci paží nezakryl. U večerních halenek a slavnostních šatů si můžete vybrat rukávy zdobené krajkou, silné paže tak nebudou vidět. Pro vás je passé nosit i těsně obtáhlé rukávy triček, které těsně přiléhají k tělu.