Velkou část lidí pokojové květiny odrazují kvůli tomu, že se o ně musí starat. Ale ne u všech tomu tak je – na některé si stačí vzpomenout jednou nebo dvakrát do měsíce a máte vystaráno! Dnes si představíme jedny z těch méně náročných, ale i přesto dobře vypadajících.
pokojové rostliny
Tchýnin jazyk
Tuto květinu můžete znát pod názvem tenura. Její výhodou je to, že nepodléhá onemocněním ani škůdcům – jenom výjimečně ji mohou napadnout mšice. Vyhovuje jí sluneční svit a polostín, proto ji nejlépe dejte na nějaké místo, kam téměř celý den svítí. Ideální teplota pro její blaho je 15-25°C. Se zaléváním si hlavu taky lámat nemusíte. Od začátku jara až do konce podzimu ji mírně zalévejte – vždy když je zemina naprosto vyschlá. V zimě přísun vody trochu omezte – jednou za dva nebo tři týdny to bude naprosto stačit. Její listy nepotřebují rosit, proto je stačí pouze otřít vlhkým hadříkem.
Orchidej
Tuto rostliny zná naprosto každý a téměř všem se vzhledově líbí. Její bonus je i to, že ji stačí zalévat jednou za deset dní – což zvládne doopravdy každý z nás. Ale určitě si dejte pozor na to, aby nestála ve vodě, to by nemuselo dopadnout dobře. Vyhovují jí teploty mezi 18-20 °C a pobyt na přímém světle. Jedinou její nevýhodou – pokud to tak lze nazvat – je nutnost pořízení speciálního substrátu, ale dojít do květinářství nebo zahradnictví není problém.
obývací pokoj
Aloe Vera
Při přečtení tohoto názvu se některým vybaví možná spíše nápoj tohoto druhu než květina. Aloe vera byste měli určitě věnovat místo ve své ložnici. Je to skvělý pomocník na čištění vzduchu, protože téměř celou noc dokáže produkovat kyslík. Tato rostlina je teplomilná, proto byste ji pro její dobro moc neměli vystavovat mrazu. Se zaléváním si ani tady nebudete muset lámat hlavu – v zimě ji stačí zalít jednou za dva týdny a v létě o něco častěji – vždy když vyschne půda. Pokud se aloe začnou kroutit listy, je to signalizace, že potřebuje více vody.