Ideálním přípravkem k běžné desinfekci i šokové chloraci bazénové vody jsou jednosložkové chlorové tablety do bazénu. Díky nim dosáhnete optimální koncentrace aktivního chlóru v malých dětských bazéncích stejně tak jako v objemných koupacích nádržích, kde se vejde několik lidí. Přitom můžete volit jak z různých velikostí balení, tak z různých velikostí samotných tablet, díky kterým snadno přizpůsobíte nezbytnou koncentraci chlóru objemu vaší nádrže.

kurh

Chlorové tablety jsou nadto dobře dostupným přípravkem nejen z hlediska použití, ale také z hlediska jejich ceny. V případě velkých nádrží je ovšem nutné pamatovat na to, že byste měli sledovat také další důležité parametry vody jako je hodnota pH, výskyt zákalu anebo třeba inkrustací na stěnách nádrže. S jejich úpravou vám pomohou další přípravky bazénové chemie.

Každopádně dobrá kvalita vody ve vaší nádrži závisí také na tom, jak dobře dokážete nádrž chránit před vstupem nežádoucích nečistot z okolí. V tomto směru je naprosto nenahraditelná kvalitní krycí plachta, ať už si zvolíte klasickou plachtu anebo její solární verzi. V každém případě by měla na vaši nádrž dokonale padnout jako na míru střižený oblek, protože jedině tak nebude nikde přečnívat ani chybět, a tak se do vody nedostane nic, co tam mít nechcete – od prachu, přes hmyz až po listí.

nohy ve vodě

Mnoho nečistot můžete do vody vnést na svém vlastním těle. Před každým vstupem do bazénu se proto dobře osprchujte pod tekoucí vodou, abyste tak ze svého těla smysli pot, prach, mastnotu a jiné nečistoty.
A samozřejmě platí, že alfou a omegou každé střední a větší nádrže je výkonná filtrace, která spolehlivě zachytí i ty nejmenší nečistoty, které se v bazénové vodě vyskytují. A pokud by jí přece jen některé částice unikaly, vezměte si k ruce vločkovač, se kterým se rychle zbavíte i nepříjemného mléčného zákalu.