Dříve se lidé kvůli komunikaci museli scházet venku. To je v dnešní době již pro spoustu lidí zastaralé a raději dávají přednost pohodlnému chatování či volání, při kterém se ani nemusíme hnout z postele, a i přesto si s ostatními můžeme říci vše, co potřebujeme.
Děvče s mobilem
Je spousta lidí, převážně ti starší, co tento způsob komunikace odsuzují a haní ho, protože jim připadá lepší, když se osoby přímo vidí a vše si řeknou do očí. Já osobně se s tímto názorem samozřejmě ztotožňuji, protože nejde vše řešit jen po internetu, ale v mnohých případech ani nic jiného nezbývá.
Pokud v momentální chvíli nemáme chuť či jen čas se scházet osobně, zbývá nám ke komunikaci chat či hovor. Pojďme si tedy rozebrat, jaké jsou rozdíly mezi chatováním a voláním.
Při chatování se nemusíme až tolik soustředit a odpovídat co nejrychleji. Můžeme si odpověď klidně promyslet a odpovědět až po chvilce. Naopak při volání sice budeme muset odpovídat trochu rychleji a mluvit plynule, ale zase při tom můžeme dělat několik dalších věcí. Klidně hrát nějakou hru, psát si s někým dalším a vše, co kromě toho budeme schopni zvládat.
Kromě klasického volání využívá i spousta z nás tzv. video-hovory. Určitě je všem jasné, co to znamená, ale pokud by se zde našel někdo, kdo tuto službu nikdy nevyužil a neví, o co jde.
Chatování přes Whatsapp
Video-hovory jsou klasické hovory, ale oproti tomu tu máme možnost se s druhou osobou navíc vidět. Může nám to trochu více navodit atmosféru, jakoby kdybychom byli opravdu u sebe, ale musíme si dávat pozor, že se budeme nejspíše muset pořád tvářit normálně a nedělat nic divného, protože nás druhá osoba neustále vidí.
 Všichni si musíme sami určit, jaký styl komunikace nám vyhovuje nejvíce. Ale s upřímností se můžeme každý shodnout na tom, že nejlepší je, když se s člověkem setkáme osobně a řekneme si, co potřebujeme z očí do očí.
A co Vy? Jak nejčastěji komunikujete s ostatními?