Jistě nám dáte za pravdu, že stěhování bytu v Praze Odnes to může proběhnout tak, že se celá akce promění v neskutečný chaos, a že ji pak uzavřete čtrnáctidenní neschopností vleže na lůžku, anebo to může mít docela odlišný průběh, pokud to bude mít svůj přesný řád.

medvídek v krabici

Je to tak, čím více pozornosti věnujeme přípravě a čím více času na to máme, o to větší radost pak prožíváme na novém působišti. Jak si stěhování usnadnit a čemu se naopak vyhnout?

kartonová krabice

Provoz na silnici – zejména v Praze je natolik silný automobilový provoz, že vás i stěhovací firmu mohou dokonale zaskočit zácpy, kolony, objížďky a další dopravní komplikace. Máte-li možnost, vyhněte se dopravním špičkám a předcházejte chaosu i tímto způsobem. Špičky přichází zejména v pátek odpoledne, v neděli navečer a v pondělí a v úterý dopoledne a někdy i v těchto dnech po zbytek dne. Naplánujte si stěhování na středu nebo na čtvrtek, tehdy je na silnicích i mezi lidmi více klidu a ti se také již těší na nadcházející víkend.

Nevhodné stravování a nedostatek tekutin – i přesto, že si objednáte spolehlivé stěhováky, bude úspěch vaší akce kolabovat na nevhodném jídelníčku. Zapomeňte na grilované maso, uzeniny, tavené sýry a další těžká jídla a raději dejte přednost zeleninovým salátům a lehčím pokrmům, jako jsou pomazánky na celozrnném pečivu nebo jogurt s ovocem a ovesná kaše. A nezapomínejte na pitný režim, můžete jej podpořit i vhodnou minerálkou s obsahem hořčíku, např. Magnesií, protože hořčík snižuje pravděpodobnost vzniku depresí.

Jak s nábytkem – nejobtížnější situace vznikají při stěhování díky nábytku, a to zejména tehdy, je-li rozebíratelný a jedná-li se o velké sestavy, jako jsou kuchyně nebo vestavby na míru. Víte, že řada stěhovacích firem nabízí i odbornou demontáž jakéhokoli typu nábytku, a jeho bezpečné přemístění a zpětnou montáž na novém místě? Navíc jsou tyto firmy pojištěné proti případnému poškození nebo ztrátě vašich věcí.