Cvičení je důležité nejen pro ty, kteří chtějí zhubnout nějaké ty kilo. Pohybová aktivita je důležitá pro nás všechny, a proto bychom měli cvičit pravidelně. Samozřejmě, hodně lidí se vymlouvá na to, že nemá čas, nemá peníze na to, aby navštěvovali fitness centrum a podobně. Nicméně je možná čas přestat si hledat výmluvy a začít na sobě pracovat. Sedavý způsob života totiž nemusí vést jenom k nárustu vašim kil nebo k tomu, že ochabne vaše svalová hmota a vaše tělo ztratí své pěkné křivky. Sedavý způsob života je také rizikovým faktorem pro mnoho onemocnění, jako je třeba cukrovka, vysoký krevní tlak, infarkt myokardu anebo cévní mozková příhoda.

chůze

Také je rizikový v případě nádorových onemocnění. Už jenom toto by pro vás měl být signál, abyste se zvedli a začali se pravidelně hýbat. Opravdu není nutné, abyste začali chodit šestkrát týdně do fitka a potili tam krev. Pro začátek vám bohatě stačí, když jednoduchými způsoby začleníte do svého života více pohybu, který je pro vás víceméně přirozený Můžete začít chodit na procházky do přírody nebo vystoupit o pár zastávek MHD dříve, abyste se nedovezli až před vaší práci. Skvělé je také ranní protažení, které vám zabere pár minut, ale skvěl vás probere a povzbudí. Protažení je skvělé i v případě, že pracujete za počítačem.

jóga

Nezapomeňte se každou hodinu alespoň na chvilku protáhnout. Pokud chcete vyzkoušet nějaký druh cvičení, nemusíte hned kvůli tomu do fitka nebo na sportoviště. Téměř všechny druhy cvičení si můžete vyzkoušet doma a pak se teprve rozhodnout, čemu byste se chtěli věnovat pravidelně. Ať už je to tanec, zumba, pilates, jóga, box…tyto všechny sporty si můžete vyzkoušet doma. Nejlepší je pro tyto účely YouTube, kde najdete spoustu cvičících videí různých obtížností. Pokud si je stáhnete pomocí downloader Youtube, můžete si je přehrávat kdekoliv a uzpůsobit tak tomu své cvičení.