Také jste milovníky pokojových rostlin a pořizujete si je ve větším počtu, například v podobě květinové stěny? Líbí se vám jejich rozmanité tvary, barvy olistění a velmi dekorativní vzhled? Pak byste také mohli věnovat pozornost květináčům, tedy zejména těm ozdobným. Nabízí se tu například výrobky z porcelánu či keramiky nebo kovu a plastu a my bychom si mohli v krátkosti zrekapitulovat přednosti plastových květináčů hranatých.
Nerozbijí se – upadne-li plastový květináč na zem, a není to zrovna křehký výlisek z polystyrenu, měl by pád na zem přežít bez úhony. Vy pouze vyčistíte podlahu od vysypaného substrátu a „jede se dál“. Ovšem pády květináčů z keramiky zpravidla končí tragicky a je-li květináč větších rozměrů, může jít škoda dosahující až do desítek tisíc korun.
Nejsou zdravotně závadné – plastové květináče by měly být zdravotně nezávadné a neměly by ohrozit jak vás ve vašem bytě, tak i samotné rostliny. Tyto výrobky by neměly odpařovat do ovzduší žádné toxické látky.
Jsou barevné – plastové květináče lze vyrobit v různých pastelových barvách a tak máte častokrát na výběr barvu, která vás osloví a bude i výraznou ozdobou vašeho interiéru. Od plastových květináčů očekáváme, že se stanou ozdobou bytu, a že svou krásou doplní rostliny umístěné v jejich útrobách. Plastové květináče lze zhotovit i v rozmanitých tvarech, je to dáno tvarovou formou, do níž je plastový materiál vstřikován vstřikovacími nástroji.
Jsou levné – plastový květináč lze pořídit i výrazně levněji, než květináč z keramiky, zde záleží hlavně na tom, zda jde o módní záležitost a také jakou velikost květináč zaujímá. Můžete je pořídit v cenových relacích desítek či stovek korun. Nepředstavují tedy výraznou finanční zátěž pro vaši peněženku, i když jich potřebujete pořídit do bytu nebo exteriéru větší počet kusů.